W najnowszym Obserwatorze Lokalnym

Bożena Kroczkowska nie życzy nikomu, żeby spotkało go takie nieszczęście jak ją. W kilka godzin spalił się jej samochód i część domu. Jest jednak pewna, ze jeśli kiedyś ktoś miałby się znaleźć w takiej samej sytuacji, jak ona teraz, to nigdzie indziej, jak tylko w Dębowej. Takiej życzliwości ludzkiej, jak po pożarze nie doświadczyła na swojej skórze nigdy wcześniej. Więcej na ten temat w najbliższym Obserwatorze Lokalnym.

O czym jeszcze będzie można przeczytać w numerze który już jutro trafi do kiosków? M.in. przedstawiamy dębickich adwokatów. A poza tym:

Trzy tygodnie bez wody, bo spartaczyli remont: Na Kępie ludzie zapomnieli już, jak wygląda płynąca z kranu woda. Za awarie obwiniają miasto, które przebudowując drogi, nie przebudowało wodociągu. Burmistrz Paweł Wolicki zapewnia, że wszystko zostało wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną i że problem zostanie rozwiązany.

To nie było morderstwo: Mieszkaniec Pilzna nie został zamordowany – taka jest wstępna opinia lekarza medycyny sądowej. Wszystko wskazuje, że mężczyzna znaleziony martwy we własnym domu zmarł z przyczyn naturalnych.

Za skatowanie żony: Nie wiadomo, jaki finał miałaby ta awantura,gdyby nie interwencja sasiadów. Tomasz S. bił żonę pięścią i­ kijem. Właśnie usłyszał wyrok. Sąd postanowił, że nie ma dla niego miejsca pod jednym dachem z ­ofiarą. – To coraz powszechniejsza praktyka – mówi prokurator Jacek Żak.

Tną zajęcia z języka polskiego, co czwarty polonista straci pracę: Będziemy kształcić wtórnych analfabetów – narzekają poloniści. W liceach ogólnokształcących, w klasach niehumanistycznych, od września obcięto 120 godzin języka polskiego.

Za wodę i ścieki zapłacimy więcej. Abonament ma być niższy: Od 1 kwietnia mieszkańcy Dębicy mogą się spodziewać wyższych opłat za wodę i odprowadzane ścieków.

Najwięcej pieniędzy dla parafii i stowarzyszeń: Kto w Dębicy najskuteczniej walczy z uzaleznieniami i patologiami społecznymi? Parafie i stowarzyszenia katolickie. Tak przynajmniej wynika z analizy podziału pieniędzy przyznanych przez miasto na ten cel. Prawie 150 z 250 tys. zł poszło właśnie na ich działalność. – To dobrze świadczy o parafiach, gorzej o pozostałych, bo wygląda na to, że parafie wyręczaja miasto – twierdzi opozycyjna radna Joanna Ozóg.

Po operacji syn urodził się dla mnie po raz drugi: Jeszcze dwa lata temu Magdalena Raś zastanawiała się, czy synek powie do niej kiedyś mamo. Dziś nie dopuszcza jej do głosu.

Ucieczka? Do pracy biegł!: Jeśli to się potwierdzi, dyrektor MOSiR musi wyciagnąć konsekwencje – mówi burmistrz Paweł Wolicki o incydencie sprzed tygodnia na dębickim basenie. Sledztwo w sprawie wszczęła policja. Wewnętrzne postępowanie prowadzi dyrektor Robert Mazur.

Idzie nowe pokolenie: Tłumy, tłumy, tłumy… tak najkrócej podsumować można ostatni piątek w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury. Bo wernisaż wystawy środowiskowej to już od lat
wydarzenie nie tylko artystyczne, ale przede wszystkim towarzyskie. Okazja, by pod jednym dachem spotkać się mogli lokalni artyści i ci, którzy ich twórczości mocno kibicują.

Stephanie mieszka w London, ale też się czuje dębiczanką: Koncerty daje tylko w Kanadzie, gdzie mieszka i rozpoczyna solową karierę. Zagraniczne, w tym także w Dębicy, pozostają na razie w sferze marzeń. Stephanie Wojtowicz przyznaje, że występ przed ludźmi, którzy znają jej mamę i rodzinę, byłby dla niej olbrzymią frajdą.

Wójt zaprzecza, że nadeszły chude lata: Gdyby każdy mieszkaniec gminy Czarna wyłożył 1563 złote, udałoby sie spłacić wszystkie kredyty. Z opublikowanego raportu o stanie zadłużenia wynika, że bankom trzeba oddać ponad 20 mln zł. Wójt uspokaja, że stan finansów jest pod kontrolą i nie ma żadnych powodów do obaw.

Postawią tam fotoradary: O budowę chodników przy drodze E40 mieszkańcy Podgrodzia upominali się od dawna.Temat wrócił po tym, jak w Chotowej zginał idący poboczem 17-latek. Ludzie boja się,
by do takiej tragedii nie doszło i tam. Szczególnie że droga krajowa bezpieczna nie jest.

Wały na Zawierzbiu ochronią więcej: Dobra wiadomość dla mieszkanców Zawierzbia. Jeszcze w tym roku ruszy budowa wałów na Wisłoce chroniących wieś przed powodzią. Co więcej – jest zapewnienie, że wykonany zostanie dodatkowy odcinek umocnień, którego wcześniej w planach nie było.

Weronika już w domu: Poznała przez internet Rafała. Rozmawiała z nim dość długo, aż w końcu zdecydowała się na spotkanie. Okazało sie, że Rafał nie jest tym za kogo sie podawał. Uprowadził dziewczynę i przetrzymywał ją w piwnicy. Ale wszystko zakonczyło się dobrze.

Plastycy po raz pierwszy: Wystarczyły tylko trzy godziny, by ponad sto osób obejrzało pierwszą zbiorową wystawę członków stowarzyszenia Plastycy Dębicy.

Dobrzy w sporcie i organizacji: Sześćdziesięcioletni członkowie pary tanecznej z Warszawy, którzy od dawna szukają młodych talentów, byli tak zachwyceni atmosferą podczas zawodów w Dębicy, że ułożyli rymowankę: Dębica Warszawę zachwyca! Co ważniejsze jednak docenili umiejętności naszych łyżwiarzy.

Jabo Marmi już pewne: Po tym jak w poprzednim tygodniu pierwsze punkty w I lidze stracił lider Prografix, w ostatnim przydarzyło się to też For-Maksowi. Niepokonana do tej pory drużyna przegrała obydwa sobotnie spotkania.