Obserwator Lokalny nr 2 (750)

Nowy Obserwator Lokalny już w poniedziałek w Twoim kiosku

Wpływowi 2015 – Rokosz, Reguła, Szewczyk – Zobacz, kto wygrał – 35 najbardziej wpływowych osób w powiecie; także rankingi miejskie i gminne.

Poza tym:

Darmowe autobusy? Na razie nic z tego – Najpierw wyliczenia i analizy, a dopiero potem decyzje. Darmowa komunikacja miejska i bezpłatne parkingi, jeśli będą, to trzeba na to poczekać, choć zapowiadał je w swojej kampanii Jarosław Śliwa. Dziś jako wiceburmistrz już nie obiecuje ich realizacji. – To kadencja Mariusza Szewczyka, nie moja – mówi.

Wysokie diety dla członków zarządu – Nie zmieniło się wynagrodzenie starosty, tyle samo co poprzednicy będą też dostawać – przynajmniej jak na razie – członkowie zarządu powiatu. Ich uposażenie od dawna budzi kontrowersje, bo wynosi tyle, ile pensja niektórych urzędników – prawie 2.500 zł. Tyle dostaną za kilka godzin pracy w miesiącu.

Memoriał do umorzenia – Wszystko wskazuje na to, że umorzone zostanie postępowanie w sprawie zniszczenia Memoriału Smoleńskiego na Placu Mikołajkowów.

Był niepoczytalny, prokurator umarza – Jest decyzja o umorzeniu postępowania przeciwko 21-latkowi z gminy Czarna, podejrzanemu o spowodowanie groźnego wypadku drogowego. Ciężko ranni zostali w nim dwaj gimnazjaliści. Podstawą do umorzenia stała się opina biegłych psychiatrów. Według niej, kierowca który potrącił rowerzystów, był chwilowo niepoczytalny.

Zepsuł kamerę ekipie Polsatu – Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Słotowej oskarżonemu o zniszczenie mienia. Poszkodowany to kamerzysta Polsatu, któremu 54-latek miał uszkodzić kamerę.

W reprezentacji Polski w piłce nożnej ubyło dwóch kawalerów – Paweł Olkowski, obrońca w 1. FC Köln to jeden z dwóch Polskich piłkarzy, który w sobotę 27 grudnia zmienił stan cywilny. U niego na weselu bawił się Łukasz Piszczek. A w Restauracji Campari, w Górze Motycznej, na weselu reprezentanta Polski i wychowanka Igloopolu Dębica Artura Jędrzejczyka bawił się Maciej Rybus oraz Michał Kucharczyk.

Pacjenci zamkniętych przychodni szukają pomocy w szpitalu – Lekarze z siedemnastu przychodni w naszym powiecie nie podpisali kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Będą one zamknięte aż do odwołania.

Wizyt na debica24 niemal tyle,co bochenków chleba – Rok 2014 w liczbach

Syn starosty zastępcą wójta – Kandydatów, których mi proponowano było wielu, wybrałem osobę młodą, ale kompetentną – tak swój wybór uzasadnił Marek Rączka powołując na zastępcę Grzegorza Regułę.

Wojna na Parkowej – Nikt się nie spodziewał, że wybór komisji w powiecie wywoła tyle emocji. Na sesji zawrzało, gdy okazało się, że radni koalicji – na czele z PSL – nie pozwolili wejść do dwóch komisji radnym z PiS.

Stypendium jest dla nich wsparciem i nagrodą – Jakie to szczęście, że kiedyś tam, przed laty się ożeniłem. Bo pewnie teraz miałbym problem – żartował Zbigniew Nosal, prezes Dębickiego Klubu Biznesu, podziwiając urodę studentek zgromadzonych podczas wręczenia stypendiów przyznanych im w ramach programu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacji Agory Agrafka.

Radny Potempa jest zaskoczony – Podział władzy w Pilźnie, w nowej kadencji jest dość oczywisty. I kłopotliwy zarówno dla burmistrz Ewy Gołębiowskiej, jak i 3/4 radnych, którzy byli w radzie w poprzedniej kadencji.

W niedzielę znowu zagramy z Orkiestrą Jurka Owsiaka – W niedzielę 11 stycznia dwustu wolontariuszy ze sztabu Kwiatek wyjdzie na ulice naszego powiatu by zbierać pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zbiórka przeznaczona zostanie na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godną opiekę medyczną seniorów.

Dieta na karate i psy – Radny miejski Piotr Michoń przed wyborami zapowiadał, że będzie dążył do tego, by dietę radnych obniżyć do złotówki.

Radny Potempa jest zaskoczony – Podział władzy w Pilźnie, w nowej kadencji jest dość oczywisty. I kłopotliwy zarówno dla burmistrz Ewy Gołębiowskiej, jak i 3/4 radnych, którzy byli w radzie w poprzedniej kadencji.

Pojedzie do Tyrolu reprezentować kraj – Piotr Bassara, właściciel restauracji Steak House będzie członkiem drużyny BBQ Team Polska, podczas West-Winter Extreme South Tyrol BBQ Contest. Wraz z trzema pozostałymi członkami drużyny będą grillować na wysokości prawie dwóch tysięcy metrów, w temperaturze ok. 20 stopni poniżej zera.

Autobus się tutaj nie zmieści – Na to, że policja straszy ich mandatami, a władze Brzostku nie chcą pomóc, skarżą się kierowcy PKS-u Jasło.

Po kolędzie idziemy – Najpierw drogą przez Chotową przejechał wóz strażacki. Zanim mieszkańcy zdążyli zastanowić się, gdzie się pali, zobaczyli jak wysiadają z niego kolędnicy. Wiedzieli już, że jak co roku odwiedzą ich domy rozśpiewani druhowie, którym przygrywał będzie akordeonista. Za drobny datek można było dostać kalendarz.

Face of Hate już bez Kuby – Miała być pierwsza długogrająca płyta i promujące ją koncerty. I być może jeszcze będą, tyle tylko, że już bez Jakuba Konefała, współzałożyciela i wokalisty grupy Face of Hate.  Kuba, po ponad pięciu latach wspólnego grania zrezygnował ze współpracy z zespołem. Koledzy z FoH pożegnają go koncertem, który odbędzie się 27 lutego w DK Mors.

Gwiazdeczki tańczyły i śpiewały – W pierwszy dzień astronomicznej zimy dzieci i młodzież z dębickich grup artystycznych zaprezentowały swoje talenty na scenie Domu Kultury Mors. Widowisko Gwiazdeczki na Gwiazdkę, podobnie jak w zeszłym roku, spotkało się z dużym zainteresowaniem publiczności.

Gitarowe granie na rozpoczęcie roku – Dwie młode debickie grupy: Mental Revolt i Delay Cat. Five usłyszeć będzie można w piątek 23 stycznia w pubie Luka przy ul. Rzeszowskiej, podczas imprezy pod hasłem Alternative Music Time. Tego wieczoru wystąpi również rzeszowska formacja Wezwanie Do Zapłaty.

Dębica jest w najlepszej ósemce – Juniorzy młodsi UKH Dębica zakwalifikowali się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Impreza ta w tej grupie wiekowej ma rangę mistrzostw Polski. O tytuł na lodowiskach w Oświęcimiu, Nowym Targu i Krynicy rywalizować będzie osiem drużyn. A Marcin Hadowski, prezes UKH, zapewnia, że dębicki klub stać na awans do ścisłego finału.

Wśród gości reprezentant Polski Artur Jędrzejczyk – Dużą frajdę sprawił swoim młodszym kolegom reprezentacyjny obrońca Artur Jędrzejczyk. Wychowanek Igloopolu pojawił się na spotkaniu opłatkowym, któremu jak co roku przewodniczył kapelan klubu ks. Stanisław Schab.

Były medale, były i puchary – Bardzo udany był dla zawodników Klubu Karate Shinkyokushin Bushi koniec ubiegłego roku. Podczas grudniowych zawodów kilkanaście razy stawali na podiach zawodów w Gromniku i Rzeszowie. Te drugie były o tyle ważne, że kończyły występy w Podkarpackiej Lidze Karate Shinkyokushin.

Z Podlesia wskoczyła do kadry narodowej – Myśląc o minionym roku Lidia Milas ma prawo czuć się zadowoloną. Wygrała zawody Pucharu Polski, poprawiła swoją życiówkę, pomogła koleżankom powalczyć o trzecie miejsce w Ekstraklasie Łuczniczej, a te sukcesy docenił selekcjoner kadry Polski włączając nastolatkę z Podlesia do reprezentacji Polski.

Najwyżej Paweł Bezak – Z czwórki naszych reprezentantów, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Dębicy w Steel Darcie, najlepiej spisał się Paweł Bezak.  Wśród 21 zawodników, którzy w klubie Pino rywalizowali o zwycięstwo, zajął 3. pozycję.