W najnowszym Obserwatorze Lokalnym

W piątek ok. 13:00 było już wiadomo, że referendum w sprawie odwołania burmistrza Dębicy nie będzie. Pod wnioskiem podpisało się 3106 mieszkańców miasta. O 746 za mało. – W tym mieście nie ma elit. Ani społecznych, ani politycznych – twierdzi Kamiński. Więcej na ten temat w najbliższym Obserwatorze Lokalnym.

O czym jeszcze będzie można przeczytać w numerze który już jutro trafi do kiosków? M.in. publikujemy życzenia które nasi Czytelnicy przesłali dla swoich Walentynek. A ponadto:

Przykrywają od listopada. Żeby nie było zbyt późno: Do tragedii może dojść w każdej chwili. Firma wykonująca kanalizację w Stasiówce i w Stobiernej nie zabezpieczyła studzienek przy domach w kilku miejscach. Nie pomagają telefony do Urzędu Gminy Debica z prośbą, by ktoś je przykrył. Gdy leży śnieg, niebezpieczeństwo jest jeszcze większe.

Dziuplę odkryli w Grabinach: Kradzione samochody znaleźli policjanci na posesji mieszkańca Grabin. Łukasz R. wkrótce stanie przed sądem. Chce dla siebie kary w postaci grzywny.

Więzienie za śmiertelny wypadek po pijanemu: Adam R., sprawca śmiertelnego wypadku w Pustkowie Osiedlu nigdy nie odzyska prawa jazdy. Decyzją sądu najbliższe 5 lat mężczyzna spędzi w więzieniu. W wypadku, który spowodował po pijanemu, zginął mąż jego siostry.

Stracił stołek, bo Bury wolał kobietę: Niewiele ponad rok temu Małgorzata Chomycz wręczyła mu nominację, a we wtorek 14 lutego dymisję. Andrzej Reguła stracił właśnie stołek wicewojewody podkarpackiego. Na stanowisku zastąpiła go Alicja Wosik, kiedyś dziennikarka Telewizji Rzeszów, a ostatnio wiceburmistrz Zagórza.

Gdybym tu nie trafił, zapiłbym się na śmierć: Piotr, lub jak wola niektórzy Kuba, ma za sobą próbę samobójczą. Dramatyczną decyzję podjął po tym, jak nie udało mu się usamodzielnić. Uratowany wrócił pod
skrzydła Towarzystwa św. Brata Alberta. Tu nie boi się żyć.

Sprawdź komin przed szkodą: – Nastała zima, a kominiarzy jak nie było tak nie ma – od tych słów zaczyna się list mieszkańca Pilzna do naszej redakcji. Niestety, wskutek niewiedzy, mężczyzna ten może się doczekać prędzej na pożar niż na wyczyszczenie komina.

Biblioteka ma już sześćdziesiąt lat: Biblioteka Pedagogiczna w Dębicy obchodzi w tym roku jubileusz sześćdziesięciolecia funkcjonowania. Przez te sześć dekad zmieniała ona swój wizerunek, aby ułatwić korzystanie z potężnych zasobów czytelnikom. Obecnie jest najnowocześniejszą w mieście.

Na faworki ciasto trzeba potłuc: Najczęściej kupowane są te tradycyjne z marmoladą i dodatkiem róży. Inne pączki nie cieszą się tak dużą popularnością w tłusty czwartek.

Walenty, choć nie święty, w Kochanówce działał: Nie ma w gminie Dębica bardziej miłosnego sołectwa jak Kochanówka – twierdzi Stefan Zietek z Brzeźnicy Wólki i szybko rozszyfrowuje jej nazwę. – Kocha – nówka, to nic innego, jak nowa miłość – przekonuje. Co więcej, przy okazji Walentynek przypomina, że sołectwo miało swojego Walentego. Mowa o Walentym Cielaku, działaczu i społeczniku, a prywatnie dziadku Stefana Zietka.

Boją się wiatraków: W Mokrem szykuje się protest przeciwko budowie elektrowni wiatrowych. Pod listem do władz gminy podpisało sie ponad 150 osób.

Leszczynski ostrzega mieszkańców: W Pilznie działa szajka włamywaczy. Ostrzega przed nia przewodniczący Zarządu Miasta Maciej Leszczynski. Sam padł ofiarą złodziei, podobnie jak jedna z mieszkanek. Policja wyjaśnia, że być może te zdarzenia się łączą, jednak nic więcej nie chce na ten temat powiedzieć.

Skoczkowie z Jodłowej marzą o krokiewce: Kiedy przed sześciu laty Michał Nosal próbował swoich sił w skakaniu na nartach, myślał o tym, by być jak Adam Małysz. Teraz ma 16 lat i zdaje sobie sprawę, że jest na to za późno. Ma inne marzenie, by w Jodłowej powstała mała skocznia narciarska: taka K15.

Park Wolności zagra po raz ostatni: Podziemne Rio w powietrzu już w najbliższy piątek, a za dwa tygodnie City Punx Show. Koncertowa lokomotywa w pubie Rio przy ul. Rzeszowskiej nabiera coraz większego rozpędu.

Wykorzystaj szansę: Kiedy Sara Chmiel zaczynała śpiewać, brała udział w dziesiątkach, jeśli nie setkach konkursów i przegladów wokalnych. Zdobyte podczas nich doświadczenie zaprocentowało. Dziś jest wokalistką zespołu Łzy i do Debicy wraca już tylko jako gwiazda.

Na Anetę nie było mocnych: Reprezentująca Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli Aneta Boroń okazała się najlepszą uczestniczką turnieju petanque dla niepełnosprawnych Nie siedź w domu – leć w kulki. Zawodniczka ta nie przegrała żadnego spotkania w zawodach w Zespole Szkół nr 1.

Igloopol nie schodzi z podium. Wygrana w Pucharze Starosty: Trwa dobra passa młodych piłkarzy Igloopolu. Wygrali Puchar Starosty Powiatu Jasielskiego, byli drudzy w zawodach organizowanych przez Stal Rzeszów, a w turnieju żaczków w Tarnowie stanęli na 3. stopniu podium.

Prawie jak Euro!: Pierwsza edycja Euro Pilzno już za nami. Puchar burmistrza Pilzna wywalczyły Rzemieślnik (rocznik 1993) i dwukrotnie Igloopol (1997/98 oraz 2000).

Lider uciekł Radości: To spotkanie mogło zadecydować o tym, kto zostanie triumfatorem szóstej edycji Dębickiej Ligi Siatkówki. Przewodzące tabeli KR Studio bez większych problemów ograło goniącą go Radość.

Bo Dawid pokonał Mateusza: Debiutujący w tym sezonie w II lidze For-Max jest rewelacją rozgrywek. Drużyna ta nie przegrała jeszcze meczu, a drugie miejsce w tabeli zajmuje tylko dlatego, że prowadzące Jabo Marmi ma o dwa spotkania rozegrane więcej.