W najnowszym Obserwatorze Lokalnym

Księży siedmiu, biznesmenów dziewiętnastu – zobacz kto jeszcze znalazł się w” gronie 100 najbardziej wpływowych osób powiatu dębickiego 2012. I” kto wygrał w ”tym roku. Pełna lista w najnowszym numerze Obserwatora Lokalnego. Poza tym:

Miłość z internetu zakończy się przed sądem – Uczucie potrafi być ślepe – to stara prawda, która ciągle się potwierdza. Nie inaczej było w ‚przypadku znajomości 46-letniego mieszkańca Dębicy z‚ o‚ rok młodszą kobietą. Tak bardzo ja zafascynował, a‚ pózniej zniewolił, że wpłaciła na jego konto ponad 85 tysięcy złotych. Pieniędzy nie odzyskała. Prawdopodobnie straciła też miłość. A‚ na pewno złudzenia, ale na to żaden sąd nic poradzić nie może.

Zaginiona nie żyje – Tragiczny finał poszukiwań mieszkanki Dębicy. Ciało kobiety poszukiwanej od 18 grudnia policjanci znaleźli w Wisłoce.

Rozwiedli się, ale po kilku latach znów do siebie wrócili –  Mieli świętować złote gody, ale po pięćdziesięciu latach życia pod jednym dachem zdecydowali się na rozwód. Dzis rozchodzą się nie tylko małżonkowie z ‡krótkim stażem – nawet po niespełna roku pożycia – ale równiez ci, którzy razem zjedli przysłowiową beczkę soli.

Obniżają podatki, by ludzie mieli pracę – Średnio o złotówkę więcej będą musieli zapłacić przedsiębiorcy z powiatu dębickiego od tych z mieleckiego za metr kwadratowy powierzchni wykorzystywanej do prowadzenia działalności gospodarczej. Najwyraźniej różnice te widać na przykładzie sąsiadujących z sobą gmin Czarna i Radomyśl Wielki.

Sandomierska zamknięta do maja –  Przynajmniej do maja będziemy musieli poczekać na zakończenie robót przy przebudowie wiaduktu na ul. Sandomierskiej.

Rondo jest, na wiatę juz ich nie było stać – Mieszkańcy Osiedla Matejki skarżą się, że na przystanku autobusowym przy ulicy Krakowskiej, naprzeciw szpitala, nie ma wiaty. I pytają, kiedy się to zmieni, żeby nie musieli moknąć.

Jak minął rok 2012 – Protestem roku nazwać można akcje mieszkanców Wiewiórki, Zasowa, Góry Motycznej i Mokrego, którzy sprzeciwili się jesienią budowie 14 wiatraków na pograniczu ich miejscowości.

Już umieją zapobiegać tragedii – Mózg obumiera po czterech minutach. Dlatego tak ważna jest pierwsza pomoc. Niedawno zasad jej udzielania od ratowników medycznych uczyły się przedszkolaki z Przyborowa. Niestety nie wszystkie placówki oświatowe organizują takie zajęcia. Ich dyrektorzy przyznają, że będą się starać wyłuskać na to pieniądze.

O takich pieniądzach inni mogą tylko pomarzyć – Bukiet kwiatów wręczył wójt Stanisław Rokosz skarbniczce Marcie Panek, dziękując jej za przygotowanie projektu budżetu. Taki gest nie dziwi biorąc pod uwagę, że według założeń do gminnej kasy wpłynie ponad 75 mln zł, a na inwestycje samorząd będzie mógł wydać prawie 27 mln zł. To o 12 mln zł więcej niż wynosi cały budżet gminy Jodłowa.

Za śmieci liczyć będą od gospodarstwa – 28 złote zapłaci za wywóz śmieci każde gospodarstwo w gminie. I to tylko wtedy, kiedy odpady będą posegregowane. Za te pomieszane opłata wyniesie 42 złote każdego miesiąca. Nie brakowało opinii, że to cena za wysoka.

Będzie więcej zabytków – Podczas ostatniej w ubiegłym roku sesji Rady Miejskiej, przyjęty został program ochrony zabytków. Sesję przeprowadzono wyjątkowo na tę okazję w budynku Sokoła.

Za śmieci po 6 złotych – Radny Daniel Wójcik był zdziwiony tym, że tylko on był przeciwny podjęciu uchwały w sprawie opłat za śmieci. Bo na komisjach oponowało przeciw niej znacznie więcej brzosteckich rajców.

Rozbrzmiewać będzie śpiew – Gdyby nie Józef Skitał, organista z Pustkowa Osiedla, pewnie nie byłoby chóru. On sam mówi, że to zasługa księdza Romana Woźnego, proboszcza tutejszej parafii. Za rok zespół bedzie obchodzić jubileusz dziesięciolecia istnienia, a już wkrótce wystąpi z Koncertem Noworocznym.

To już trzecia Granda – Czwarta Brygada Rowerów Podwodnych, Muniek, Bela, Kolba & Wilu, O.L.K.A. i‚Occisors Crew supportować będą Fotoz Muza i‚ Rastamanka, czyli warszawski duet Jasna Liryka podczas imprezy Rio Granda vol. 3. Za gramofonami stanie dj Gensty.

Strauss zawita nad Wisłokę –  W trakcie zeszłorocznej gali Renata Żabicka podczas jednego z utworów wyszła na scenę w łyżwach założonych do wieczorowej sukni. Czym zaskoczy nas teraz? Przekonamy się już w sobotę 5 stycznia w Domu Kultury Mors podczas Wielkiej Gali Noworocznej.

Wygrały pierwszaki z Dziesiątki –  Klasa I A ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Dębicy zwyciężyła w konkursie plastycznym pod hasłem Zwierzę nie jest rzeczą, zorganizowanym przez dębicki inspektorat Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals.

Gryf treningi zaczyna 2 stycznia – Prezes Bobrów Robert Kołodziej oskarża prezesa Gryfa Kamila Gorczyce o to, że złożeniem wypowiedzenia o pracę zdezorganizował system szkolenia w jego klubie i zawiódł zaufanie dzieci. Ten drugi broni się, że nie pozostało mu nic innego, kiedy dowiedział się, że na jego miejsce został przyjęty nowy instruktor. A rozbieżności jest znacznie więcej. Zgody na pływackim horyzoncie nie widać.

OSK Driver lepszy od Pex-Poolu – W Piłkarskiej Lidze Halowej Firm Dębickich doszło do derbów Nagawczyny. Zwycięsko wyszedł z nich Olimp. Mimo to stracił trzecią pozycję w tabeli, bo w drugim meczu nawet hat-trick Jacka Mitka nie uchronił go od porażki z Painpolem. Obie drużyny zamieniły się miejscami.

Zagrają w Dębicy – Kto w zbliżającej się rundzie wzmocni drużynę Rzemieślnika Pilzno, a kto odejdzie z klubu przy ul. Legionów – tego jeszcze nie wiadomo. Znany natomiast jest plan sparingów najwyżej sklasyfikowanej drużyny w powiecie.

Igloopol z Czarnymi, Wisłoka z Sokołem – Od meczu z Czarnymi Jasło rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej Igloopol. Wisłoka pierwszy mecz kontrolny po zimowej przerwie zagra z Sokołem Nisko.

MOSiR pełen gwiazd –  Każdy kto kupi cegiełkę podczas III Noworocznego Turnieju o Puchar Burmistrza, dostanie kawałek tortu (w kształcie boiska) upieczonego przez brata Bogdana Filipka – Tadeusza. Pieniądze w ten sposób uzyskane przeznaczone zostaną na cel charytatywny, podobnie zresztą jak te z licytacji. Do przyjścia zachęcić mają nie tylko słodkości, ale i nazwiska piłkarzy, którzy wyjdą na parkiet.

Z trofeum wyjechał wójt Rokosz i jego ekipa – Ekipa Gminy Dębica wygrała wszystkie mecze w V Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektor Zespołu Szkół w Pustyni. Tym samym została triumfatorem tych zawodów.

Pierwsze głosy już zostały oddane – Każdy sportowiec marzy o tym, by zdobywać medale, szczególnie te z najcenniejszego kruszcu. A radość z ich zdobycia chce dzielić zarówno z rodziną, jak i z kibicami. Gratulacje są dla niego formą uznania za cieżką pracę, jaką włożył w przygotowanie się do zawodów. Ale wyrazić je można także poprzez oddanie na niego głosu w plebiscycie na najpopularniejszych sportowców powiatu debickiego 2012.