W najnowszym Obserwatorze Lokalnym

Zboczeniec atakował w szkole, potem na ulicy. Na szczęście jest już w areszcie. Na szczęście dla innych, bo napadnięte przez erotomana dziewczęta i kobiety o takim uczuciu ulgi powiedzieć nie mogą.Więcej na ten temat w najnowszym Obserwatorze Lokalnym. Poza tym:

Janina nie żyje, a rodzina wciąż nie wie, dlaczego tak się stało – W drugi dzień świąt mieli obchodzić 33. rocznicę ślubu. Uroczystości nie będzie, bo Stanisław Wołowiec jest już wdowcem. Żonę pożegnał kilka tygodni temu, ale bliskim wciąż trudno pogodzić się z jej śmiercią. Wierzą, że można ją było uratować i chcą, by prokurator zbadał, czy lekarze zrobili wszystko, by ocalić życie pacjentki.

W paczkach była nie tylko kolorowa kołderka – Dech w piersiach zaparło Magdalenie Strózik z Dębicy, gdy zobaczyła prezenty, jakie przygotowali dla niej anonimowi darczyńcy w ramach
akcji Szlachetna Paczka. Nie mniej cieszyły się jej dzieci. Dostali to, o co prosili, czyli lodówkę, srodki czystości i przybory szkolne. Podobnymi podarkami w miniony weekend obdarowano 33 potrzebujące rodziny.

Roztoczyńskiego nie posłuchali. Podwyżka! – Nie obyło się bez dyskusji radnych przy ustalaniu nowych stawek podatku od nieruchomości. Mimo głosów krytycznych przeciwnicy podwyżki niewiele wskórali. Powiedzieli, co mieli powiedzieć, ale ich racje nie wpłynęły na wynik głosowania. Podatki znowu w górę.

Uchwała podjęta, ale żłobka nie będzie –  Uchwała o dzierżawie podjęta, a firma Weldon porzuciła zamiar starania się o dotację na utworzenie oddziałów żłobkowych. Czy w tej sytuacji decyzja radnych zostanie utrzymana. – Być może nie dojdzie do podpisania umowy notarialnej – mówi burmistrz Dębicy Paweł Wolicki.

Szpital bez ordynatorów –  Bogusław Gawlik od nowego roku będzie nowym szefem Oddziału Ginekologiczno Połozniczego. Nie ordynatorem, ale podobnie jak jego poprzednik Jacek Piechowicz, kierownikiem. W …szpitalu jest coraz mniej tych pierwszych, a… coraz wiecej drugich. Wybierani są nie przez Okregową Izbę Lekarską, ale dyrektora Przemysława Wojtysa i… powołana przez niego komisję. Ale czy szpital bez ordynatorów to dobry pomysł?

Puchary dla skrzydlatych –  Takiej frekwencji podczas 60. Wystawy Gołębi Pocztowych Okręgu Rzeszów, która w ostatni weekend odbyła się w Dębicy, nie spodziewali się sami organizatorzy. Halę sportową przy ul. Kościuszki przez dwa dni odwiedziło ponad tysiąc zwiedzających, a podczas aukcji charytatywnej na której licytować można było 35 gołębi udało się zebrać 4 tys. zł.

Jackowski podwyzki policzył i wyszło mu inaczej –  Wprowadzanie mieszkańców w błąd zarzuca Tomaszowi Wróblowi, prezesowi Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Ryszard Jackowski, prezes zarządu wspólnot mieszkaniowych Krakowska 2 i 3. Twierdzi, że szef MPEC-u mówiąc o podwyżkach podaje do publicznej wiadomości nieprawdziwe kwoty i procenty.

Bobrom rośnie konkurencja, także w walce o miejsce na basenie –  Przez ostatnie 12 lat pływackie sukcesy dębiczan zawsze kojarzone były z Bobrami. Już od następnego roku może się to jednak zmienić. Na scenie pojawi się Uczniowski Klub Pływacki Gryf. Dwa kluby na jednym basenie – to już budzi kontrowersje. Wojna o tory, o ile wybuchnie, nie wyjdzie na dobre ani jednemu, ani drugiemu.

Od minus 2 dla Leszka Bieńka do plus 5 dla Stanisława Rokosza –  Oceny wójta gminy Dębica dość wyraźnie wzrosły w ubiegłym tygodniu. To na Stanisława Rokosza w głosowaniu smsowym przesłaliście Państwo najwięcej szóstek, ma ich już 25.

Cenzurka dla Pawła Wolickiego –  Każdy przyzna, że Dębica nie kipi dziś od nadmiaru inwestycji i innych wydarzeń. To wina pustej kasy. Można powiedzieć, że Paweł Wolicki sam nawarzył sobie piwa, zadłużając miasto po uszy w poprzedniej kadencji. Ale w tej rubryce oceniamy włodarzy za ich działalność w czasie pierwszych dwóch lat od ostatnich wyborów, więc jak w przypadku innych włodarzy, tak i w tym wcześniejsze sukcesy i porazki kasujemy. Ocenę zaczynamy przy wyzerowanym liczniku.

Katarzyna Markiewicz zdobyła główną nagrodę –  Katarzyna Markiewicz zdobyła I nagrodę w trzeciej edycji Konkursu Dziennikarskiego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Dębickiego „Co nas kręci”. Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego napisała tekst „Nastoletnia mama pod wpływem”.

Drastyczne cięcia nie załamały nauczycieli –  Średnio o 70 procent zmniejszono nauczycielom dodatki mieszkaniowe. Gmina Czarna zaoszczędzi na tym rocznie aż 130 tys. zł.

Straszą ministra, że nie wpuszczą tirów –  Wójt Józef Chudy wraz z sześcioma przedstawicielami innych samorządów podpisał stanowisko dotyczące dróg zniszczonych przez tiry, które woziły materiały na budowę autostrady. Domagają się pieniędzy na ich odbudowę i podpisania w tej sprawie umów z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Woda tam jest, ale ucieka –  Jeśli komuś wydaje się, że wykopanie studni głębinowej w Głobikowej to prosta sprawa, to grubo się myli. Firma wykonująca odwiert zeszła już co prawda do 36 metrów, ale to jeszcze nie koniec. – Bo cała woda ucieka między skały – tłumaczy Kazimierz Wójcik, sołtys tej miejscowości.

Zero głosów za wiatrakami –  Ani jeden z uczestników zebrania wiejskiego w Wiewiórce nie głosował za powstaniem elektrowni wiatrowej. To może dziwić, bo mieszkańcy tej wsi podpisali najwięcej, bo 64 umowy na dzierżawę terenu potrzebnego do budowy 14 wiatraków.

Ostro w Parkoszu, spokojnie w Dobrkowie –  Problemy z wodą zgłaszali mieszkańcy Dobrkowa i Gołęczyny. O nową ustawę śmieciową pytali uczestnicy spotkania w Parkoszu. W tych dwóch miejscowościach odbyły się ostatnie zebrania wiejskie w tym roku.

Będą mieli co dzielić – Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Brzostku zbiórkę żywności i środków chemicznych przeprowadzili po raz pierwszy. Choć nie mieli w tym względzie doświadczenia z efektów akcji mogą być bardzo zadowoleni. Lista produktów, które zebrali, jest bardzo długa.

Tablica pamięci fundatora czeka na swoje nowe miejsce –  Kiedy przed wakacjami rozebrany został w Grabinach budynek ochronki, mieszkańcy czuli, że zostali pozbawieni czegoś dla nich bardzo ważnego. Dlatego wraz z proboszczem parafii Straszęcin Bogusławem Czechem rozpoczęli starania, by na jej miejscu powstało coś, co bedzie służyć im co najmniej przez następne sto lat.

Rumor na jubileusz zaprosił przyjaciół –  20-lecie działalności świętuje w tym roku grupa Rumor. Z tej okazji 15 grudnia zespół zaprasza na jubileuszowy koncert, który odbędzie się wklubie Rio. Na scenie prócz aktualnego składu grupy usłyszeć i zobaczyć będzie można byłych muzyków Rumoru, osoby które okazjonalnie z nim współpracowały i przyjaciół zespołu.

Tancerze znów na pudle –  Świetnie zaprezentowali się dębiccy tancerze na XI Przeglądzie Zespołów Tanecznych Pasikonik 2012 w Mielcu. Fame-iki i Groszki zdominowały finał w formach różnych, a LDC w kategorii taniec nowoczesny.

Czternastka Bobrów wyłowiła 48 medali –  Pięć razy stawała na najwyższym stopniu podium Wiktoria Gołąb. Trzynastoletnia pływaczka Bobrów była jedną z gwiazd Zimowych Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego w Ropczycach. Gorsi od niej nie chcieli być inni dębiczanie, którzy w sumie zdobyli 48 medali, w tym 27 złotych.

Dwa złota Michała –  Oliwia Woźny, Wiktoria Molczyk i Michał Wójcik mogą być najbardziej usatysfakcjonowani wynikami Mistrzostw Dębicy w Tenisie Stołowym. Wszyscy zdobyli po dwa medale, a Michał jako jedyny dwa złote.

I Ty możesz zgłosić swojego faworyta –  Szczepan Ciebień stoper Kamieniarza Golemki jest jednym z† czterdziestu sportowców, którzy ubiegać się będą o† tytuł najpopularniejszego sportowca powiatu 2012 roku w †plebiscycie Obserwatora Lokalnego. Nominowany został juz teraz jako zwyciezcą głosowania na najpopularniejszego piłkarza sezonu 2011/2012. Nazwiska kolejnych sportowców mogą zgłaszać kluby i† nasi Czytelnicy.

Tym razem Water Engineering! –  Zwycięzcami obecnej edycji Bilardowej Ligi Firm, oprócz drużyny Water Engineering, mogą się czuć także Ban-Kor-Bet i Ravi. Tylko te dwie ekipy były bowiem w stanie pokonać mistrzowski skład: Michał Pękala, Norbert Pawłowski, Rafał Pawłowski, do których w ostatnich dwóch kolejkach dołączył także Łukasz Szczygieł.