W najnowszym Obserwatorze Lokalnym

Jedni lekarze orzekli, że jest zdrowy, inny u ”ojca trójki dzieci dopatrzył się zaburzeń psychicznych. Czy dlatego 49-latek musiał zostać rozdzielony ze swoimi pociechami? Z ”decyzją sądu się nie zgadza. Tęskni i” wierzy, że synowie i” córeczka jeszcze do niego wrócą. Więcej na ten temat w najnowszym numerze Obserwatora Lokalnego.

A poza tym:

Gdy jedzie auto wskakują na skarpę jak kozice – To jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w powiecie. Niewiele brakowało, by wnuczka Zofii Kloc straciła tutaj życie. Odpowiedzialni za tę drogę tłumaczą, że chodniki są dla nich najważniejsze, ale jakoś od wielu lat, do tej pory, nie udało się ich tutaj zbudować.

Nie dały się oszukać fałszywym wnukom – Dwie dębiczanki wzięli na cel oszuści posługujący się metodą na wnuczka. Próby wyłudzenia pieniędzy od starszych pań nie powiodły się. Policja szuka sprawców.

Poseł czyta maile, gdy piszą do niego z Sejmu – Jeśli chcesz napisać maila do posła Jana Warzechy, zastanów się, czy nie lepiej wysłać list polecony. Parlamentarzysta przyznaje, że większość poczty elektronicznej od razu kasuje lub kwalifikuje jako spam, nawet do niej nie zaglądając.

Karczują brzeg pod nowy wał – Do końca 2013 roku ma być gotowy nowy wał przeciwpowodziowy na Zawierzbiu. Ruszyło przygotowanie terenu pod jego budowę.

Zastrzelił kosa – szuka go policja – Policja szuka sprawcy, który w Dębicy przy ulicy Budzisz zastrzelił kosa, ptaka objętego ścisłą ochroną gatunkową.

Alkoholikowi pomoże najbardziej on sam – Gdyby kiedyś wiedział to, co dziś, pewnie jego życie potoczyłoby się inaczej. Ale nawet nie przypuszczał, że zostanie pokonany przez alkohol. Od kilku miesięcy nie pije. Teraz wie również i to, że żadna instytucja i najlepszy terapeuta nie pomogą alkoholikowi, jeśli sam nie podejmie decyzji o skończeniu z piciem. On zmierzył sie z nią w lutym tego roku. Ma nadzieję wytrwać.

W Radości też radość – Podatnicy kolejny raz nie zawiedli – dzieki przekazaniu 1 procenta podatku, do organizacji pożytku publicznego w powiecie trafi ponad milion złotych. To prawdziwy rekord, do tej pory nie udawało sie przekroczyć tej kwoty.

Bo syna nie przyjęli do MG nr 3 – Jak każda matka, która dba o dobro swojego dziecka, Renata Surdel poczuła się rozczarowana, kiedy nie znalazła jego nazwiska na listach przyjętych do Miejskiego Gimnazjum nr 3 w Dębicy. Winą za to obarczyła dyrektora Wiesława Brodę. Ten się do niej nie poczuwa.

Zalało domy w Borowej, Róży, Jaźwinach i Starej Jastrząbce – Wystarczyło pół godziny ulewnego deszczu, by szesnaście domów w czterech miejscowościach gminy Czarna znalazło się pod wodą. Trwa szacowanie szkód po wylaniu Potoku Wsiowa.

Ogrodzenie w pasie drogowym nie podoba się mieszkańcom – Na os. Kępa, przy ul. Kombatantów, jeden z właścicieli posesji posadził i ogrodził niewielkie drzewka. Problem w tym, że zrobił to w pasie drogowym. Innym mieszkańcom osiedla pomysł ten się nie podoba i piszą do Urzędu Miasta w tej sprawie zawiadomienia. Naczelnik Wydziału Infrastruktury Miejskiej rozkłada ręce.

Wypoczynek bez kolejek – Plażowicze wypoczywający nad zalewem w Ośrodku Wypoczynkowym Grand w Chotowej, by móc skorzystać z rowerków wodnych czy kajaków, nie muszą już czekać w długich kolejkach. Wystarczy, że zgłoszą taką chęć w punkcie gastronomicznym. Plusem jest to, że tu też nie ma już jak w ubiegłych latach ogonków.

Prace przy przebudowie drogi dobiegają końca – Dobiegają końca prace przy przebudowie drogi powiatowej Nagawczyna- Stasiówka. Prawie 1,5 kilometrowy odcinek kosztował 900 tysięcy złotych.

Czerwonoarmista spoczął w Straszęcinie – Kto jest pochowany w bezimiennej mogile na cmentarzu w Straszęcinie? Maria Magdon jest przekonana, że to Wasilij Ustimow, czerwonoarmista, którego grobu poszukuje mieszkający w Kanadzie wnuk.

Jak być bezpiecznym – dzieciom radzili policjanci – Gry, zabawy, mecz piłki nożnej oraz spotkanie z policją – to tylko niektóre atrakcje Wielkiego Pikniku Bezpieczenstwa w Łękach Górnych.

Comodo zagra dwa razy – Pierwszego dnia na największe atrakcje liczyć mogą kibice piłki nożnej i siatkówki plażowej. Drugiego coś dla siebie znajdą wszyscy mieszkańcy gminy Jodłowa, choć najbardziej nie mogą się go doczekać z pewnością rolnicy i ogrodnicy, którzy dostaną nagrody. Dni Gminy Jodłowa potrwają od 18 do 19 sierpnia.

GPS ustawiony na Jezusa – Jeśli się ma Jezusa i Matkę Bożą w sercu, to bardziej spokojnym, bardziej szczęśliwym nie można już być. To przekonanie prowadzi co tydzien Katarzynę Machowską na spotkanie GPS, czyli Grupy Pańskiej Służby działającej przy parafii św. Stanisława BM w Jodłowej.

Festiwal, jakiego Debica nie miała – Ambitny pop z muzyką elektroniczną i folk z alternatywnymi brzmieniami dominował będzie w Dębicy podczas nowego festiwalu Firmy Oponiarskiej Debica SA oraz Goodyear Dunlop Tires Polska. Na scenie wystąpia m.in. Marika oraz DJ Envee, zespół R.U.T.A, L.U.C., Igor Boxx, Pablopavo oraz Piano Hooligan.

Będzie wino i nalewki – Wojciech Giebuta, redaktor pisma Czas Wina poprowadzi Noc Wina, która w sobotę 18 sierpnia odbędzie się w Willi Wiluszówka. W tym samym miejscu, tyle, że miesiąc później amatorzy wysokoprocentowych trunków spotkają się na V Ogólnopolskim Konkursie Nalewek Galicyjskich im. Cesarza Franciszka Józefa I.

W Osadzie Słowiańskiej w ruch pójdą oszczepy i topory – Pokazy walki wojów, rzuty toporem i oszczepem do celu, czy turniej łuczniczy dla mężczyzn, kobiet i dzieci, to tylko niektóre atrakcje I Słowiańskiego Pikniku Rodzinnego, który w niedzielę 12 sierpnia odbędzie się w Osadzie Słowiańskiej w Stobiernej.

Na praktykach w Rosji może przynajmniej robić zastrzyki – Gdy dowiedział się, że jego kolega jedzie na praktyki do Nowosybirska na Syberii, z początku nie chciał się przyłączyć. W końcu się zdecydował. Teraz ma możliwości, których nie daje żaden polski szpital. Radosław Borek nie wyklucza, że swoje dalsze kroki w karierze medycznej będzie również stawiał w Rosji.

Rzemieślnik ma już nowy skład – Od 12 sierpnia do 4 listopada potrwa rywalizacja Rzemieślnika Pilzno w rundzie jesiennej IV ligi. Pilźnianie rozegrają 7 spotkań u siebie i 8 na wyjeździe. Dwie kolejki zaplanowane zostały na środy.

Terminarz klasy A – Przewidziana na niedzielę 12 sierpnia inauguracja rozgrywek klasy A sezonu 2012/13 najwcześniej będzie miała miejsce w Borowej, Stasiówce i Straszęcinie. W tych miejscowościach drużyny wyjdą na boisko już o godz. 11.

Terminarz V ligi – runda jesienna – Tak mocnej V ligi dębickiej w jej historii jeszcze nie było. Zagrają w niej dwie drużyny, które mają za sobą nawet pierwszo czy drugoligową przeszłości. Chodzi oczywiści o Igloopol i Wisłokę.

Marcin Ciebień ma sporą przewagę – Już tylko kilka dni zostało do końca naszego plebiscytu na najpopularniejszego piłkarza powiatu dębickiego. Jesli zakonczyłby się on teraz, wygrałby Marcin Ciebień,
który prowadzi mająć na koncie 144 głosy.

Za rok po kolejny medal – Norwescy koledzy, z „firmy gdzie pracuje, nie musieli go długo namawiać do wzięcia udziału w „tym wyścigu. Krzysztof Cabaj, były kolarz Wisłoki, nie rozstaje sie z „rowerem i„ nadal lubi sobie stawiać wyzwania. Po przejechaniu 344 kilometrów z „Dombas do Oslo, stwierdził, że za rok może spokojnie wystartować na dystansie o„ dwieście kilometrów dłuższym.