W najnowszym Obserwatorze Lokalnym

Pijany taksówkarz, zatrzymany w samochodzie stojącym na torach nie zostanie ukarany. Prokurator nie znalazł świadków na to, że to właśnie 72-latek prowadził samochód. W środowisku taksówkarzy zawrzało. – To skandal – uważają ci, którym decyzja prokuratury nie mieści się w głowie. Więcej na ten temat w najnowszym Obserwatorze Lokalnym. Poza tym:

Po ten chleb zawsze wraca – bo pieczony bez ulepszaczy – Zofia Kania, technolog w PSS Społem, od lat stara się, by chleb baltonowski miał smak tego z babcinego pieca. Dlatego nie dodaje do niego ulepszaczy i środków konserwujących, a wygląd i zapach sprawiają, że klienci wracają po niego każdego dnia. Otrzymany certyfikat tylko potwierdza, że jej starania zakończone zostały sukcesem.

Rowery za tysiące nie wróciły: Rowery o wartości prawie 200 tysięcy stracił producent z Podgrodzia. Prokurator już postawił zarzuty podejrzanemu w tej sprawie.

Kornelia wybrała Ropczyce – Zakończył się nabór do liceów, techników i szkół zawodowych. W wielu są jeszcze wolne miejsca. Najwięcej – ponad sześćdziesiąt – w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy. Wielu uczniów z naszego powiatu wybiera szkoły położone poza nim, bo jak twierdzą, nie ma tutaj ciekawych kierunków.

Prezes do rady chce, ale nie może.Nie wiadomo, kto za niego – Gdyby można łączyć funkcje: prezesa miejskiej spółki i radnego, Piotr Chęciek z chęcią zająłby miejsce po Jerzym Gągale. Ale nie można, więc droga do bycia rajcą otwiera się dla Wacława Herby, albo dla Renaty Ciszek.

Chodniki tak krzywe, że można złamać nogę – Krzysztof Forys wybrał się na spacer z psem Snapim. Ledwo opuścił swoją posesję, na krzywym chodniku złamał noge. Twierdzi, że stan trotuarów w mieście pozostawia wiele do życzenia. I trudno się z nim nie zgodzić. Remontuje się je przy głównych ulicach. O bocznych – nawet tych w samym centrum – nikt już nie pamięta. W wielu miejscach poruszanie się po mieście przypomina tor przeszkód.

Wodociągi sieć wymienią, ale jeszcze nie w tym roku – Mieszkańcy ul. Sobieskiego zawsze mają w pogotowiu kilka garnków z wodą. W 1,5 miesiąca doszło tu do trzech awarii rurociągu w promieniu 50 metrów.

Jodłowski składał, Rogowski nie dostał – Takiego odzewu Stanisław Jodłowski, kierownik KS Wisłoka, się nie spodziewał. W półkolonii organizowanej przez klub bierze udział codziennie blisko setka dzieci. Mają zapewnioną opiekę, poczęstunek i różne atrakcje. Tych byłoby więcej, gdyby miasto dofinansowało zajęcia dla najmłodszych.

Krawczyk teraz w radzie – Były wiceburmistrz Krzysztof Krawczyk nie całkiem odsunął się w cień. Po rezygnacji ze stanowiska został przewodniczącym Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Szukali złota w piasku. I znaleźli! – Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota za nami. Była to już szósta odsłona imprezy. Prócz głównej konkurencji, mieszkańcy gminy i nie tylko, mogli zmierzyć się także w innych, choćby w dojeniu sztucznej krowy.

Mieszko skorzystał z pierwszej szansy – Ma zaledwie 9 lat. Do Karpacza nie pojechał jako faworyt. Mieszko Miś wygrał jednak eliminacje i zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach. W pełni na to zasłużył.

Sponsorzy pomogli, więźniowie zbudują, psy będą miały kojce – Jeszcze w tym tygodniu mają zakończyć się prace przy budowie kojców dla psów w azylu w Zawadzie, co pozwoli na zdjęcie łańcuchów. Prowadzony jest przez gminę przy współpracy z dębickim inspektoratem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals.

Złoty Znak na sztandarze – Sto lat temu w Łękach Dolnych powstała Ochotnicza Straż Pożarna. Założył ją Jan Sztorc. W minioną sobotę druhny i druhowie z OSP świętowali jubileusz powstania jednostki.

Za dwa lata dom kultury – Dzieci i młodzież z Dzwonowej długo jeszcze wspominać będą ubiegłoroczne wakacje. Dzięki Kołu Gospodyń Wiejskich miały szansę na przeżycie ciekawych, ale i pożytecznych dni. Na ten rok członkinie stowarzyszenia nie mogły robić planów, bo już wkrótce rozpocznie się remont i rozbudowa ich siedziby.

Pielgrzymował z ciekawości, odnalazł powołanie – Skończył pierwszą klasę liceum, a że był jeszcze niepełnoletni, musiał dostarczyć zgodę rodziców, by zapisać się do grupy św. Michała. Janusz Dzik na pierwszą pielgrzymkę do Częstochowy poszedł z ciekawości. W sierpniu wyruszy po raz szósty – już w sutannie.

Dj’e, bębny i konga zagrają na Fabrycznej – Reeche, Freejay, Mefi i MiloszB zagrają na specjalnej, wakacyjnej edycji Euro House Night. Impreza odbędzie się w sobotę 21 lipca w klubie Planeta przy ul. Fabrycznej. Organizatorzy zapraszają w strojach plażowych i zapowiadają wiele atrakcji nie tylko muzycznych.

Marysia w Bułgarii wyśpiewała brąz – Do wygranych w konkursach i przeglądach Marysia Socha zdążyła nas już przyzwyczaić. Tym razem znów potwierdziła swój talent i wyśpiewała trzecią nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Małe Gwiazdeczki w Bułgarii. Na tej samej imprezie, tyle że kilka lat wcześniej Sara Chmiel zdobyła Grand Prix. Czy młodszej koleżance uda się pójść w ślady obecnej wokalistki zespołu Łzy?

Marcinom brakło jednej wygranej – Srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w zapasach klasycznych, rozgrywanych w ramach XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodziezy w sportach halowych, zdobył Marcin Ziarnik.

Przeżyłem, ostatni nie byłem – W II LO w Dębicy dał się poznać jako dobry nauczyciel wychowania fizycznego. W Korzeniowie fani Dragona znają go jako speca od piłki nożnej. W Suszu Damian Cudecki zaprezentował zupełnie nowe oblicze – ukończył sprinterski triatlon.

Nadal nie wiedzą, w której są lidze – Przygotowujący się do kolejnego sezonu piłkarze Igloopolu mają za sobą już pierwszy tydzień treningów. Choć podopieczni Józefa Stefanika nadal nie wiedzą, czy zagrają w czwartej czy piątej lidze, do zajęć podchodzą z dużym spokojem.

Wicemistrz po raz trzeci – Jeszcze przed rokiem zdobywał trofea dla grupy CCC Polkowice. W tym sezonie Tomasz Smoleń jeździ dla grupy BGŻ Team. Ta zmiana wyszła mu jednak na dobre.