W najnowszym Obserwatorze Lokalnym

O 15:00 zabrała go karetka, kilka godzin później już nie żył. Prokuratura właśnie umorzyła postępowanie przeciwko pielęgniarce, która podczas płukania w żołądku 21-latka zostawiła ponad 30 tabletek. Więcej na ten temat w najnowszym numerze Obserwatora Lokalnego. O czym jeszcze będzie mogli Państwo przeczytać?

Pozbawieni ogródków będą umierać w mieszkaniach – Jesli 28 czerwca Trybunał Konstytucyjny uzna, że ustawa o „rodzinnych ogródkach działkowych jest niezgodna z „Konstytucją, ich użytkowników, głównie tych najstarszych, czeka koszmar. – Zostaną skazani na umieranie w „blokach – ostrzega Zenon Pieczonka, prezes ROD Tulipan.

Pobity i ograbiony po wspólnej zabawie – Zaczęło się wspólną zabawą, skończy przed sądem. Dwaj mieszkańcy Dębicy są podejrzani o rozbój i pobicie.

Czesi naszym, my Czechom – Stanisław Cieślak wraz z przyjaciółmi uczestniczył w ostatnim meczu reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy. Mimo przegranej i odpadnięcia z mistrzostw, nigdy nie zapomni atmosfery, jaka panowała na stadionie we Wrocławiu , ale nie tylko tam. Był to kolejny mecz reprezentacji, który dębiczanin zobaczył na żywo.

Na taki gest nawet nie liczyli – Szkolną wycieczkę do Włoch Ludmiła Stelmach-Kołodziej wraz z 40 uczniami I LO planowała od roku. Wszystko już było opłacone i wydawałoby się dopięte na ostatni guzik. I wtedy właśnie dotarła do nich wiadomość: Biuro Podróży Excalibur Tour zbankrutowało, a pieniądze przepadły.

Nie dość, że kopał, to jeszcze zalał to ściekami – Zarabiał na przyjmowaniu odpadów, postanowił też zarobić na sprzedaży piasku. Policja dopiero bada sprawę, ale wiele wskazuje na to, że były sołtys Paszczyny robił to na lewo, bez wymaganych pozwoleń. Odbiorcą jest firma wykorzystująca kruszywo przy budowie autostrady.

Dają powiatowi, choć sami nie mają – Biedne miasto i bogaty powiat zrzucą się na kolejną inwestycję. Mimo że część radnych uważa, że miasto nie powinno dokładać do takich przedsięwzięć. Nas na to nie stać – przekonywali na ostatniej sesji. Daremnie – powiat dostanie ponad milion złotych.

W szpitalu już przygotowują się do skomplikowanej operacji – Ponad 400 tys. zł kosztować będzie wykonanie projektu bloku operacyjnego, który ma powstać w Szpitalu Powiatowym w Dębicy. Jego budowa ruszy na wiosnę przyszłego roku. Powstanie w nim m.in. sala, w której będą wszczepiane endoprotezy stawu biodrowego.

Smaku mac nie zapomni nigdy – Dzieki eksperymentom wykonywanym przez Piotra Gębarę już za kilkanaście lat skorzystamy zŒ energooszczędnych chłodziarek magnetycznych. Tańsze będzie też ogrzewanie wŒ naszych domach. Pochodzący z ŒDębicy naukowiec badania prowadzi na Politechnice Częstochowskiej.

Agnieszka Cieśla pojedzie w góry – nagroda się przyda – Agnieszka Cieśla przeznaczy część pieniężnej nagrody na wakacje w‡ górach. Laureatka kuratoryjnego konkursu z‡ matematyki i‡ finalistka z‡jezyka polskiego jest jedną z‡ szesnastu stypendystów Stefana Bieszczada, przewodniczącego Rady Miasta i‡ własciciela firmy Suret.

Nie będą już czekać na przejęcie dworu – Gmina zrezygnowała z ubiegania się o przejęcie i adaptację dworu w Przyborowie, należącego niegdyś do rodziny Rejów. Miało tam powstać centrum kultury, ale wójt Józef Chudy zrezygnował z planu. Bo nie może się doczekać na przejęcie pałacu. Zdecydował, że od podstaw zbuduje centrum na innej działce.

Zaatakują Stobierną – Gigantyczne owady, m.in.: szerszeń, kleszcz, pająk krzyżak i modliszka uskrzydlona już we wrześniu zaatakują gminę. Krzysztof Lipczyński winą za to obarcza wójta Stanisława Rokosza, który monstrualne stwory postanowił sprowadzić do Stobiernej.

Nadal będą jeździć brudnymi autami – Sylwia Ksiazek wypolerowała samochód i gdy raz przejechała nim droge w Woli Wielkiej, zrobił sie szary. Lakier przysłoniła warstwa kurzu. Mieszkancy tej miejscowości od lat proszą o asfaltowy dywanik, ale póki co dalej beda jeździć brudnymi autami.

Jeśli mieszkańcy będą chcieli, tonaż obniży – Ponad pięćdziesięciu mieszkańców Parkosza, reprezentowanych przez Andrzeja Rudnika i Stanisława Świędrycha, nadal twierdzi, że przez wieś jeżdżą załadowane piaskiem samochody Kop-Transu. A nie powinny.

Od Dęborzyna wolą Lubczę – Ponad 300 tysięcy złotych nie wpłynęło w tym roku do budżetu Jodłowej z subwencji oświatowej. Tylko dlatego, że trzydziestu trzech uczniów chodzi do szkół w innych gminach. Najdobitniej widać to na przykładzie Dzwonowej.

Dwadzieścia lat temu parafię utworzył bp Życiński – W piątek, w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, parafii w Paszczynie stuknie 20 lat. Wierni już się do tej rocznicy przygotowują
podczas misji świętych. Patronce wspólnoty Matce Boskiej Różańcowej mają za co dziękować, więc chcą to uczynić godnie.

Po koncercie na pierogi – To było wielkie święto nie tylko dla członków Zespołu Pieśni iTańca Wisłoczanie, ale dla wszystkich, którzy cenią sobie tradycję i folklor regionu. Szczególnie wzruszona była Maria Krason, współzałożycielka Zespołu Śpiewaczego Wisłoczanki, z którego wywodzą się Wisłoczanie.

Na Rynku będzie głośno – W rytmie reggae i punk rocka rozpoczną się tegoroczne Wakacje z kulturą organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. Cykl imprez na Rynku już 29 czerwca rozpocznie koncert dębickiej Czwartej Brygady Rowerów Podwodnych i zespołu Troty.

Najwięcej jest obronców – Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia rozpoczynamy plebiscyt na najpopularniejszego piłkarza powiatu dębickiego. Trzem z nich przed pierwszym meczem rundy jesiennej sezonu 2012/13 wręczymy puchary i upominki ufundowane przez naszą redakcję.

Liga lekkoatetyczna pod dyktando MG2 – Jakub Wyszynski, reprezentant Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Dębicy uzyskał najlepszy wynik ligi lekkotletycznej rozegranej w ramach XIII Dębickiej Gimnazjady. Dystans 100 m przebiegł w czasie 11,68 s, czym znacznie przyblizył swój zespół do triumfu w zawodach.

Skakali w workach i konstruowali wieżę – Dwunastka zawodników ze Środowiskowych Domów Samopomocy z Dębicy i Brzostku wzięła udział w XIV Spartakiadzie Sportowej ŚDS-ów Województwa Podkarpackiego w Kielnarowej.

Statuetki i gadżety dla najlepszych – W Sportowej Stodole KS Wisłoka podsumowano miniony sezon w wykonaniu juniorów. Tych grających w piłkę nożną, i tych uprawiających siatkówkę. Wyróżniającym się zawodnikom dyrektor Stanisław Jodłowski wręczył statuetki i upominki.

Ukraińskie dojo szczęśliwe dla Marcina i Huberta – Nie powiodło się państwom gospodarzom na piłkarskim Euro 2012. Na szczęście ich śladem nie poszli nasi reprezentanci na rozgrywanych w Łucku na Ukrainie Mistrzostwach Europy w Sumo. Trenujący w UKS Nagawczyna i UKS Lubzina zawodnicy z dojo podnieśli sześć medali.

Piąta liga, piąta liga – LKS – Podczas gdy dla jednych kibiców V liga oznacza jeśli już nie piekło to na pewno przedsionek do niego, dla drugich wydaje się ona być bramą do raju. Wśród tych ostatnich po barażowym dwumeczu z Tempem Cmolas znaleźli się zapewne fani LKS Brzostowianki Brzostek.