W najnowszym Obserwatorze Lokalnym

Zostać lekarzem weterynarii i matką – takie marzenia miała Anna Wacko. Obydwa udało się zrealizować, to drugie uważa ze najważniejsze wswoim życiu. Jest mamą 14-letniego Bartka, 10-letniej Marianny i14-letniego Emila. Chwile spędzone z dziećmi uważa za najcenniejsze i stara się, by było ich dużo, co nie jest łatwe w natłoku codziennych obowiązków. Więcej na ten temat w najbliższym numerze Obserwatora Lokalnego. Poza tym w cyklu Kto jest kim? przedstawiamy pracowników Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy. A co jeszcze znajdą Państwo w najnowszym OL?:

Stale rosną tylko bieda i diety radnych: Tadeusz Łoś–Kamiński, przewodniczący Rady Powiatu dostaje 2.842 zł diety miesięcznie. Jest wyśrubowana do maksimum, zgodnie z …prawem więcej zarobić już nie może. Co więcej, to uposażenie jest tak wysokie, że musi płacić od niego podatek. Narzekać nie mogą też jego koledzy z… rady, bo zagwarantowali sobie stały wzrost diet.

Handlują podróbkami, do czasu aż wpadną: Do dwóch lat więzienia grozi za handel podrobionym towarem. Ale widmo kary nie powstrzymuje zwolenników łatwego zarobku. Regularnie można ich spotkać na placach targowych w mieście. W ostatnią środę policjanci zatrzymali kolejnego. Klientom oferował koszulki, które z oryginałem nie miały nic wspólnego.

Hadała i Susz weszli do drugiej tury: Renata Hadała jest pierwszą po Marii Mitrędze kobietą, która ma szansę być przedstawicielem pracowników w Radzie Nadzorczej Firmy Oponiarskiej Dębica. O tym, czy tak się stanie zadecyduje druga tura wyborów. Jej rywalem będzie w niej Krzysztof Susz.

Marszem wsparli telewizję Trwam: Nie oddamy wam telewizji Trwam – śpiewali manifestanci, którzy w piątek po południu przemaszerowali przez Dębicę. Protestowali przeciwko nieprzyznaniu fundacji o. Tadeusza Rydzyka miejsca na platformie cyfrowej.

Prace ma stracić 49 nauczycieli, niektórzy dostaną odprawy: Zbliżają się wakacje, ale atmosfera wśród nauczycieli jest napięta. Zwłaszcza w szkołach ponadgimnazjalnych, gdzie we wrześniu do pracy nie wróci 49 z nich.

Wyjść razem z Kubą: Nie wystarczyło, ze wrzucił kilka kuponów do urny w…McDonals’ie. Nie wystarczyło, że miał szczęście w… losowaniu. Musiał jeszcze udowodnić, że miejsce w …Dziecięcej Eskorcie mu się należy. Julian Cieślak był jednym z …najlepszych. W …nagrodę pojedzie na Euro 2012.

Ciuchcia ocieka seksem i wulgaryzmami: „Kto to czyta jest kurwą!!! hehe”, „(imię i nazwisko) kurwa daje za darmo”, „794 … dziwka za darmo”, „… to szmata ruchana przez psa”, „889 … do wyruchania za free – korzystaj!”

Podczas walki kiboli z policją zatrzymano małżeństwo: Matka dwójki małych dzieci najpierw rzucała w policję kamieniami. Potem, jak gdyby nigdy nic, przeszła obok szpaleru mundurowych. Ci ją grzecznie przepuścili. Wtedy zaatakowała od tyłu. Dębiczanka została zatrzymana wraz z mężem, który zaatakował od przodu. W zamieszkach po derbowym meczu w sobotę 19 maja ucierpiało sześciu policjantów. Taka sama liczba chuliganów została zatrzymana, pięciu przebywa w areszcie. Nadkom. Waldemar Mytkoś, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji zapewnia, że to nie koniec. Niebawem dojdzie do kolejnych zatrzymań.

Burmistrz oskarżony: Nie jestem przestępcą, chyba że przestępstwem jest rozdawanie dzieciom wózków – mówi burmistrz Dębicy. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Pawłowi Wolickiemu.

Aleksandra Momola pierwszą Miss Gminy Dębica: Ponad 5,3 tysiąca złotych zebrano podczas Pikniku Rodzinnego w Paszczynie na rehabilitację chorej Ani. Kolejne 1,5 tysiąca zaoferowało Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Paszczyna. Podczas pikniku wybrano także pierwszą w historii Miss Gminy Dębica.

Ponad połowa nie ma umów na śmieci:  Nawet połowa mieszkańców gminy Czarna nie ma podpisanej umowy na wywóz śmieci. Za to w lasach co rusz powstają dzikie wysypiska.

Usuwają zniszczenia po powodzi z 2009 i 2010 roku: Do Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie wpływa sporo pism od mieszkańców gminy Dębica, w których proszą o regulację potoków. Chodzi o te zniszczone zostały podczas powodzi w 2009 i 2010 roku.

Sołtysowi Grdeniowi Radość we wsi nie przeszkadza: Nigdy nie byłem przeciwny działaniom na rzecz osób niepełnosprawnych – zaręcza Zbigniew Grdeń, radny z Woli Żyrakowskiej. Za krzywdzące uważa słowa byłego wójta Krzysztofa Moskala, które padły w audycji Radia Rzeszów.

Na koncert Walkirii w finale publiczność wróciła: Trójka uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Pilźnie zorganizowała imprezę pod hasłem Liceum dla młodych. Podczas koncertów na scenie przy Sokole kwestowali na rzecz chorego na raka Stanisława Nogi z Lipin. Jak mówi opiekunka organizatorów, takie spotkania przy muzyce jeszcze się w mieście odbędą.

Karetkę trzeba było wyciągać traktorem: Mieczysław Czernik już nie podnosi się z łóżka. Po udarze i złamaniu nogi jest unieruchomiony i musi pozostawać pod stałą opieką lekarską. Ale jak ma być ona zapewniona, skoro do jego domu nie zawsze może dojechać karetka czy inny samochód?

Przyszli, by obejrzeć wannę z Latoszyna: Wanna z dawnego uzdrowiska to zdaniem Piotra Witalisa z Muzeum Regionalnego w Debicy, najważniejszy eksponat, który znalazł się na wystawie zatytułowanej
Zapomniany Latoszyn. Jej wernisaż był żelaznym punktem Nocy Muzeów.

10,5 km po lasach Jawornika: Tym razem było nas 81 w kolumnie, pokonującej przez lasy Starego Jawornika trasę do Starej Jastrząbki, gdzie znajdują się najwyżej położone wzniesienia gminy Czarna. W drodze po Koronę Powiatu Dębickiego jest nas coraz więcej, a kolejne wyzwanie to Gębiczyna w gminie Pilzno.

Dębiczanie wygrali trzy razy: Sukcesem organizacyjnym i sportowym zakończył się dla Dziecięcej Akademii Piłkarskiej II Międzynarodowy Cykl Turniejów Piłki Nożnej DAP Football Festiwal 2012. W sześciu turniejach w Pustyni gościło 61 zespołów z Polski i Słowacji, czyli ponad 800 młodych piłkarzy.

Fiskus goni trójkę: Michał Krysiak do końca walczył z Norbertem Pawłowskim o to, by trzy punkty w pojedynku na szczycie znalazły się po stronie MOPS-u. Nie zdołał jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Morsy wygrały po 29 latach: Prawie trzy dekady musieli czekać piłkarze i sympatycy Igloopolu, by ich drużyna odniosła zwycięstwo na stadionie przy Parkowej. Po 29 latach biało-niebiescy powtórzyli wynik z wiosny 1983 roku. Jedynego gola na wagę trzech punktów strzelił były piłkarz Wisłoki Dawid Rokita. Były to dziesiąte – jubileuszowe – Derby Dębicy.