W najnowszym Obserwatorze Lokalnym

Cztery zielone gwiazdki zaświeciły się na stole jurorów programu Tylko Taniec po tym jak na scenie zaprezentowała się grupa ze Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance z Dębicy. Oznacza to, że grupa przechodzi dalej i ma szansę wygrać 100 tys. zł i występ na Sopot TOPtrendy Festiwal 2012. Więcej na ten temat w najbliższym Obserwatorze Lokalnym.

Poza tym w najnowszym numerze:

Józef Chudy jak Don Kichot: Stanowcze nie budowie farmy wiatrowej w sąsiedniej gminie Żyraków mówi wójt Czarnej Józef Chudy. Grozi, że jeśli maszty staną, mieszkańcy jego wioski – Róży, będą walczyć o odszkodowania.

Najpierw pili, pózniej bili. Jest wyrok dla trzech: Najpierw ugościli go w domu i razem pili alkohol, później pobili i okradli. Trzech dębiczan: ojciec i synowie właśnie usłyszeli wyrok. Tylko jeden z nich – w zawieszeniu. Dwaj sobie posiedzą za murami więzienia.

Może w golfa pogramy w Grabinach: Albo tereny rekreacyjne, albo kopalnie piasku. Na razie nie wiadomo, co Jerzy Pater zrobi z 18-hektarowym terenem, który kupił od gminy Czarna w Grabinach. Przetarg na sprzedaż tzw. stawów udało się rozstrzygnąć za czwartym podejściem.

Znowu rozbój – do sklepu przyszli z gazem: Kolejny napad na sklep. Tym razem przestępców udało sie ująć. Alan K. i Grzegorz O. zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 lat więzienia.

Latają nad nami prawdziwe giganty: Nad Dębicą coraz częściej można zaobserwować największe maszyny latające, jakimi są airbus A 380 oraz słynny jumbo jet, czyli boeing 747.

Po 5 gramów działka!: Pięć gramów amfetaminy to jednorazowa działka – próbował przekonać prokuratorów adwokat dębiczanina, u którego policja znalazła narkotyki. Wszystko po to, by wykazać, że jego klient nie miał przy sobie takiej ilości środków odurzających, którą można by uznać za znaczną. Nic z tego – 25 latek i jego kolega trafili do aresztu.

Czasami chęci nie wystarczą – sama miłość to też mało: Zwracam się z gorącą prośbą o nieodbieranie mi praw rodzicielskich do mojej małoletniej córki Zofii(…) Od kiedy urodziła się, Pani Sędzino, moja córeczka Zosia opiekowałam się nią bardzo dobrze, przewijałam, kąpałam, karmiłam. Nic jej nie brakowało – pisze w liście do sądu dębiczanka, Małgorzata Łozińska. Czy nadaje się na matkę? Ona twierdzi, że tak i mocno wierzy, że jeszcze dostanie szansę, by to udowodnić.

Królowały pisanki, baby i mazurki: Najładniejsze pisanki przygotowały Halina Komórek i Barbara Bielatowicz. Koło Gospodyń Wiejskich z Brzostku zwyciężyło w kategorii stoisko wielkanocne, a najlepszy stół świąteczny należał do stowarzyszenia z Mokrego. W ostatnią niedzielę tłumy dębiczan podziwiały ozdoby i potrawy wielkanocne, zgłoszone na VI Powiatowy Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową.

Śmiertelne pułapki ciągle w ziemi: Pełne ręce roboty mieli strażacy, policja i saperzy. A to dlatego, że mieszkańcy Mokrego, Głowaczowej i Zasowa wykopali pociski artyleryjskie i granat moździerzowy. Rozpoczął się sezon na niewybuchy.

920 głosów Pappas Pizza: Juz wszystko jasne – Pappas Pizza zwycięzcą naszego plebiscytu Tu warto wstąpić. Niewielką przewagą głosów pizzeria z ul. Sobieskiego w Dębicy wygrała z pizzerią Roberto z ul. Parkowej. Oaza, restauracja z Pustyni, która przez długi czas była liderem głosowania, ostatecznie zajęła trzecie miejsce.

Tłumy w Campari – wszyscy chcieli zobaczyć panny młode: Takich liczb organizatorzy się nie spodziewali. Piotr Janowski, organizator pierwszych w Dębicy targów ślubnych szacuje, że do restauracji Capmpari przyszło ponad 2 tysiące osób.

Uczą się u Ryszarda Murtasia: Zostawia dzieci pod opieką męża i gdy tylko może, biegnie na warsztaty z pisania ikon. Izabela Bączek z Borowej zapisała się na zajęcia, bo chciała się przekonać, czy będzie potrafić stworzyć taki obraz.

Radni zdecydowali, że chcą wydać więcej: Prawie 6 mln. zł więcej niż pierwotnie zakładał budżet chce w tym roku wydać gmina Dębica. Większość tych pieniędzy przeznaczonych zostanie na inwestycje na terenie sołectw. Zmianę w budżecie radni przegłosowali podczas ostatniej sesji.

Baranek z patyczków: Baranki, koszyczki i malowane jajka królowały na XVII Gminnym konkursie na Pisankę i Plastykę Obrzędową. W tym roku nagrody przyznano w siedmiu kategoriach, a swoje prace prezentowało ponad dziewięćdziesięciu uczestników.

Kwiaty Ewy wygrały: Artur Czernia zajął I miejsce w powiatowym konkursie informatycznym Microsoft Office Expert, organizowanym przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Dębicy. Ostatni miesiąc obfitował w sukcesy uczniów Publicznego Gimnazjum Pilznie oraz pozostałych szkół z gminy.

Komputery i internet dla trzydziestu rodzin: W przedostatnim dniu marca gmina Jodłowa złożyła wniosek o dofinansowanie projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu eInclusion. Skorzystają na tym szkoły, ale także trzydzieści rodzin z gminy.

Trufle okazały się zdolne, Adrianna Białas też: Hojną ręką rozdawało nagrody jury Rejonowego Przeglądu Talentów. Bo nie dość, że uczniowie zdolni, to i okazja ku temu była nie byle jaka. Tegoroczny przegląd to już dziesiąta, jubileuszowa edycja imprezy organizowanej przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

Świat, jakiego nie ma: – Normalny człowiek dostanie co miesiąc odcinek z­ wypłatą, siądzie na wersalce, otworzy piwo i­ patrzy w ­telewizor. A ­artysta się musi męczyć – żartował podczas wernisażu Jurek Lis. Wystawę jego obrazów, a­ także grafik autorstwa Grzegorza Boro, od piątku oglądać można w ­Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury.

Do przyjaciół z Nijkerk: Po raz pierwszy Zespół Pieśni i Tańca Igloopolanie gościł w Holandii w 1996 roku. To wtedy dębiccy tancerze spotkali członków Zespołu Pieśni i Tańca Rav Brachot z Nijkerk. I to wtedy właśnie narodziła się ich przyjaźń, która jak twierdzą, trwa do dziś.

SIUP czyli Siła, Inteligencja, Urok i Pomysłowość z Pustyni: Siup to gazetka, która ukazuje się w Zespole Szkół w Pustyni. Przygotowują ją uczniowie dla uczniów, czyli my dla naszych koleżanek i kolegów. O tym co można w niej znaleźć, a także m.in. co to jest niepytajka, przeczytacie w najnowszym numerze OL.

Igloopol wygrywa z Pogonią Leżajsk: Trwa dobra passa Igloopolu i Rzemieślnika. Obie drużyny wygrały swoje mecze. Igloopol pokonał na własnym boisku faworyta tych rozgrywek Pogoń Leżajsk, a Rzemieślnik Stal Nową Dębę. Mecz Wisłoki z Czuwajem został odwołany z powodu zalania boiska w Przemyślu.

Brzostek liderem, Kaskada goni: Swoje mecze w klasie A wygrały jedynie Łęki Górne, Borowiec i Brzostowianka. Pierwsza z tych drużyn strzeliła rywalowi aż cztery bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Natomiast Brzostowianka w ostatnich minutach spotkania wywalczyła komplet punktów po strzale Florka.

Prografix tryumfuje piąty raz: W XVI edycji Piłkarskiej Ligi Halowej Firm Dębickich piąty raz wygrał Prografix. Wyprzedzili Pex-Pool Agregaty oraz Policję.