W najnowszym Obserwatorze Lokalnym

Bartłomiej Skórski z  usług Monisu i PKS-u korzystał przez trzy lata. Jego wątpliwości budził wygląd pojazdów, którymi kursy wykonywała ta pierwsza, prywatna firma. Nie dziwi się, że w ubiegłym tygodniu w Bączałce spłonął właśnie jej autobus. Więcej na ten temat w najbliższym Obserwatorze Lokalnym.

O czym jeszcze będzie można przeczytać w najnowszym numerze ? M.in. przedstawiamy dębickich strażników miejskich. A poza tym:

Razem z synami i sąsiadem złapali włamywacza: Niedziela wieczorem, Gorzejowa. Na teren starego młyna przez ogrodzenie przeskakuje dwóch mężczyzn. Zostają zauważeni przez syna pana Krzysztofa, którego dom stoi po sąsiedzku. Chłopak informuje ojca i wraz z bratem i sąsiadem udaje im się zatrzymać jednego z niedoszłych włamywaczy.

Przewodniczącego nie odwołali, mimo zapowiedzi: Mimo zapewnień burmistrza Pawła Wolickiego, na ostatniej sesji jego zwolennicy nie złożyli wniosku o odwołanie przewodniczącego Rady Miasta Stefana Bieszczada.

Przyszli z gazem, wyszli z pieniędzmi: W biały dzien napadli na punkt zakładów bukmacherskich w Dębicy. Pracownice obezwładnili gazem łzawiącym. Sprawców przestępstwa szuka policja.

O kwiatach cisza, bo od Brzostowskiego?: Zespół Pieśni i Tańca Igloopolanie działający przy Miejskim Ośrodku Kultury zaprezentował dębiczanom koncert z okazji Dnia Kobiet. Zgrzyt nastąpił, gdy artystów nagradzano oklaskami.

Kryzys walutowy dał się we znaki: Mimo to 586 osobowa załoga Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka może spać spokojnie. Wbrew plotkom, zarząd firmy nie planuje zwolnień.

Naczelniczki wydział ma dwie: Do pracy ją przywrócił, ale współpracy sobie nie wyobraża. Maria Podjasek wróciła do Ratusza. Pytanie – na jak długo, przy takim nastawieniu włodarza. Póki co w magistracie pracują dwie naczelnik tego samego wydziału.

Gortata nie przerośnie, ale w kosza chce zagrać: Te cztery godziny Robert Milas zapamięta na zawsze. Kiedy za Olkiem zamknęły się drzwi sali operacyjnej, jemu i jego żonie pozostała tylko modlitwa i czekanie na cud. Choć spędził cały ten czas w kaplicy szpitala w Prokocimiu, nie pamięta, jak ona wygląda. Jej obraz utonął we łzach.

Kajtek już się wylizał: Ma zaledwie trzy lata, ale już dwa razy ledwo uszedł z życiem. Za pierwszym razem, gdy ktoś wyrzucił go na bruk, za drugim, gdy postrzelony został z wiatrówki. Pies Kajtek z Czarnej ma się już dobrze. Pewnie za to gorzej sprawca, który do niego strzelał. Kilka dni temu zapadł wobec niego wyrok.

Chciała płacić 40 zł, dostała fakturę na 300: Do stycznia Grażyna Rzepa korzystała z telefonu na kartę. Dała się namówić do przejścia na abonament w sieci Orange i już w miesiąc później tego pożałowała. Dostała fakturę na prawie 300 zł, bo, jak twierdzi, ktoś włamał się na jej konto i wykonał z niego 8-godzinne połączenie.

Uszkodzili skatepark: Na terenie byłej jednostki wojskowej przy ul. Kościuszki wycięto kilka starych jesionów. Przy okazji robotnicy odpowiedzialni za wycinkę uszkodzili rampę na sketeparku. Na szczęście, gdy runęło drzewo, nikogo tam nie było.

Na decyzję czekaja już ponad pół roku: Starsze, schorowane małzenstwo ze Starej Jastrzabki pół roku temu poprosiło Gminny Osrodek Pomocy Społecznej o jednorazową zapomogę finansową, ale nie dostało żadnej odpowiedzi. Nawet odmownej. Twierdzą, że nikt sie nimi w gminie nie interesuje.

Ten dom ma być dla ludzi: W połowie maja zakończyć się ma przebudowa Domu Kultury w Brzeźnicy. Ale na oficjalne otwarcie trzeba będzie jeszcze poczekać.

Opieka wymuszona: W gminie Żyraków są pilniejsze potrzeby niż zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom – uważa większość radnych. Ale uchwała w tej sprawie została podjęta. Na jej realizację samorząd zarezerwował 30 tysięcy złotych.

Klaudia Hołowicka i Maria Marcinek najlepsze: WPublicznym Gimnazjum w Pilznie odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodziez zapobiega Pozarom. W turnieju udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Soul Dance tańczy w Polsacie: Tancerze ze Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance znów potwierdzili swoją klasę. Pokonali kilka tysięcy rywali i znaleźli się w grupie 200 najlepszych uczestników wybranych do głównego castingu programu Tylko Taniec. Go to dance realizowanego przez telewizję Polsat.

Hitem okazała się ta suknia: Suknia ślubna Heleny Wątróbskiej, w kolorze ecru, najbardziej spodobała się Marii Sulisz na wystawie Czar Kobiecego Drobiazgu. Ekspozycję można oglądać w Muzeum Regionalnym w Dębicy.

Rywalki nie były w stanie dogonić Pauliny Ożóg: Aż 21 razy stawali na najwyższym stopniu podium pływacy Bobrów podczas Zimowych Mistrzostw Klubu. Bili przy tym rekordy życiowe i klubowe. Największymi sukcesami mogą pochwalić się Paulina Ożóg i Bartłomiej Kut.

Driver też świętuje: W II lidze PLHFD zagrali już po raz trzeci. W pierwszej edycji zajęli miejsce w dole tabeli, w drugiej znaleźli się w jej środku, a w trzecim wspięli się na sam jej szczyt, zapewniając sobie tym samym awans do I ligi. Zrobili to grając w kilku ostatnich spotkaniach bez najlepszego strzelca Mariusza Potyrały. Receptą na sukces są, zdaniem szefów OSK Driver Łukasza i Mateusza Wójcików, wspólne treningi i dobra atmosfera w drużynie.